تابستان دانلود هزینه های تبلیغات نامزدهای انتخاباتی

تابستان: دانلود هزینه های تبلیغات نامزدهای انتخاباتی هزینه های تبلیغاتی شفاف سازی نامزد انتخاباتی پول انتخابات پیک بامدادی

گت بلاگز بین‌الملل تعبیر ترامپ از «مبارزه با افراط‌گرایی» با واقعیت همخوانی ندارد ، عربستان و

روزنامه آمریکایی فایننشال تایمز با اشاره به انتخابات اخیر کشور عزیزمان ایران و ترویج وهابیت از سوی رژیم سعودی، تعبیر ترامپ از جنگ میان «اهریمن و نیکی» را زی

تعبیر ترامپ از «مبارزه با افراط‌گرایی» با واقعیت همخوانی ندارد ، عربستان و

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ فایننشال تایمز منشتر شدن گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: «دونالد ترامپ»، مدیر جمهور آمریکا، تل آویو و ریاض -بزرگترین دشمن های تهران- را به عنوان دو مقصد نخستین سفر خارجی اش برگزید. ترامپ از این اقدام دو نشانه داشت: نخست، متحد کردن عربستان و اسرائیل علیه کشور عزیزمان ایران (کشور مسلمان شیعه و طبق دکترین ترامپ، محور شرارت) و دستیابی به صلح میان اسرائیل و فلسطینیان (که ترامپ اعتقاد است تنها در صورت برقراری صلح میان اعراب و اسرائیل حاصل خواهد شد).
نگارنده گزارش درخصوص واقع گرایانه بودن این دو نشانه اظهار تردید می کند و می افزاید ترامپ با ایستادن در کنار عربستان -در برابر ایران- بر اختلافات فرقه ای در منطقه خاورمیانه دامن می زند و آتش جنگ در این منطقه را شعله ورتر می کند.

عبارات مهم : ایران

در ادامه این گزارش آمده است: حل مسئله اسرائیل-فلسطین نیز مسئله و تقریباً غیرممکن هست؛ لیکن هیچ نشانه ای دال بر اینکه کابینه به شدت راستگرای «بنیامین نتانیاهو» قصد آخر دادن به اشغال کرانه غربی رود اردن و شرق بیت المقدس -و موافقت با تشکیل کشور مستقل فلسطینی- را دارد، دیده نمی شود.
نگارنده مطلب سپس می افزاید: ترامپ روز یک شنبه، خطاب به رهبران سنی کشورهای عربی در ریاض، خواستار انزوای کشور عزیزمان ایران شد؛ آن هم درست زمانی که مردم کشور عزیزمان ایران -با امید به تحقق چشم انداز زیاد کردن روابط با دیگر کشورهای جهان- قاطعانه «حسن روحانی» را جهت 4 سال دیگر به عنوان مدیر جمهور گزینش کردند. این صحبت قطعاً به مذاق مخاطبان سنی ترامپ خوش آمد. ولی تعبیر ترامپ از «مبارزه با افراط گرایی» با واقعیت همخوانی ندارد.
در ادامه گزارش آمده است: عربستان سعودی مدت های مدیدی است که ایدئولوژی متعصبانه «وهابیت» را تغذیه می کند. آموزه های استبدادی (رژیم آل سعود) در دی ان ای «داعش»، «القاعده» و گروه های [تروریستی] مشابه نهادینه شده است هست. سیاست ها و خط مشی این گروه ها بسیار شبیه یکدیگر و غیرقابل تمیز هست. «ملک سلمان»، پادشاه عربستان، از سفر ترامپ به عنوان فرصتی جهت افتتاح مرکز [به اصطلاح] مبارزه با تروریسم در ریاض سود برد. این در حالی است که پادشاهی عربستان نه تنها سلاح های آمریکایی خریداری می کند؛ بلکه میلیاردها دلار جهت صدور «وهابیت» به کشورهای دیگر -بویژه کشورهای آسیایی- هزینه می کند.
نگارنده گزارش سپس می نویسد در عراق و سوریه، نیروهای آمریکایی و نیروهای ایرانی (و بعضی از نظامیان تحت حمایت این دو کشور) علی رغم عدم اتحاد و هم پیمانی میان آن ها -و با نقض دکترین ترامپ- در یک جبهه واحد علیه گروه تروریستی داعش می جنگند. ترامپ در صحبت خود از جنگ میان «اهریمن و نیکی» حرف زد. شاید اگر وی بتواند جهت این پرسش که «واقعیت های جاری چگونه با آنچه در ذهن وی می گذرد جور در می آید» پاسخی بیاید، حصول توافق میان عربستان و اسرائیل بر سر فلسطین نیز تسهیل شود.
نگارنده گزارش در ادامه با اشاره به اینکه «محمد بن سلمان»، جانشین ولیعهد سعودی [در رژیم آل سعود] و «جرد کوشنر»، داماد ترامپ [در کاخ سفید] هر دو دارای اختیارات فراوانی هستند، می افزاید نقاط یکسان زیادی میان ساختار سیاسی کاخ سفید و پادشاهی آل سعود وجود دارد.
در ادامه گزارش به حملات تروریستی داعش در شهرهای منچستر، پاریس، نیس، بروکسل و برلین، اشاره شده است است و نگارنده مطلب می افزاید درست است که کشور عزیزمان ایران از [دولت] بشار اسد در سوریه حمایت می کند (و به این علت باید مجازات شود)؛ ولی همانطور که مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران -حسن روحانی- این هفته به دونالد ترامپ گوشزد کرد: این هواپیماربایان سعودی بودند که حملات تروریستی 11 سپتامبر سال 2001 میلادی را علیه آمریکا انجام دادند و نه اتباع ایرانی.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | اسرائیل | اسرائیل | عربستان | اتباع ایران | داماد ترامپ | دونالد ترامپ | کشورهای دیگر | کشورهای عربی | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog